Натяжна стеля
Галерея
Ціна
Тех розділ
Декоративна штукатурка
Прайси
Галерея
Фрески
Фрески
Шпалери ручної роботи
Картини
Прайси
Як замовити
Галерея
Тепла підлога
Nexans
LED-освітлення
Прайси
GIRA
Прайси
Сходинки
Прайси
Галерея

Наші телефони в Києві:

(044) 360-75-92

(066) 126-90-67

(067) 172-01-52

Фрески на стелю: середньовічна технологія розпису в сучасному інтер'єрі

Наша компанія «Леруа» вже багато років займається встановленням натяжних стель в Києві. Тому нашим фахівцям не чужі питання технології прикраси стелі в давнину, і як ці технології можна застосувати в сучасному інтер'єрі. У цій невеликій статті піде мова про фресках, які були способи їх нанесення в середньовіччі, і як це роблять наші сучасники. Слово фреска в перекладі з італійського «Аffresco» означає «Живопис по сирій штукатурці». Якщо фарбу змішати зі штукатуркою, в якій міститься вапно, то на пофарбованій поверхні при висиханні буде утворена, сполук кальцію, найтонша плівка.

Фрески на стелю

Ця плівка і забезпечує довговічність і міцність зображення. Але до механічного зносу мінерал кальцій виявився не стійким, зображення на стінах, від дотику рук і одягу швидко витиралися. І тоді художники вирішили проблему довговічності дуже просто, вони просто перенесли фрески на стелю.

Настінні фрески, що збереглися до наших днів, були дуже захищені від усіляких дотиків. Подрібнена вапно застосовувалася не тільки як зв'язка для фарб, але і самостійно, у вигляді білила, іноді, для додаткової міцності додавали суміш воску з маслом. В даний час встановлено, що технологія прикраси стелі фресками і в Стародавній Греції і в Римській Імперії в період її розквіту, широко використовувалися в святилищах і храмах.

Пізніше, у середньовіччі вони стали прикрашати стелі у Візантії, в Італії та на Київській Русі. Але от точно, де вперше стали застосовувати метод покриття фресками невідомо. У грецькому місті Акротерии знайдена Антична фреска. Наибольшею проблемою для художників, які творили фрески на стелі, була проблема швидкого висихання штукатурки. У теплому і сухому кліматі поверхню стелі швидко ставала непридатною для розпису фрески, по сирому стелі. А ще художники мріяли, щоб їх творіння настінні і стельові існували вічно, скільки стоятиме храм. Але на фрески, крім витирання, впливав руйнівно і сонячне світло. Для зміцнення фрески штукатурку накладали в кілька шарів, іноді вони досягали до семи.

Ви бажаєте отримати додаткову знижку 5-7% на натяжну стелю? Поділіться з друзями посиланням:

 

І повідомте про це нас за телефоном: (044) 360-75-92 або (067) 172-01-52

Складною була і сама структура покриття, якщо в нижні шари лягав пісок, то у верхні додавалася мармурова крихта. Зустрічалися в якості добавок і наповнювачів пенька, пемза, обпалена товчена, глина, солома і навіть молоко. Звичайно, тоді використовувалися тільки пігменти мінерального і рослинного походження, в той час ще не було хімічної промисловості. Завдяки використанню сполучних органічних клеїв яєчного та молочного білка, кісткового клею для фарби, фрески ставали довговічні. А органічні клеї і сьогодні застосовуються для склеювання дерева. Так альбуминовый клей-це яєчний висушений білок, а казеїновий клей роблять із знежиреного сиру. Композиція картини на стелі великих храмів розбивалася на фрагменти, а її поверхня ділилася на денні норми.

Фрески на стелю

В даний час основним методом зображення на стелі є метод цифрового друку. Основою зображення може бути навіть фотографії з альбому, пейзажі, а також роботи майстрів класиків. Стельову фреску на основі самоклеющейся плівки фахівці компанії «Леруа» зможуть прикріпити на будь-яку гладку поверхню. Якщо Ви хочете зробити у своєму будинку унікальні стелі, які простоять кілька десятиліть, радуючи Вас, замовляйте їх у нашої компанії. Наші адреси: м. Київ, Шевченківський район (Центр), ул.Воровського, 19, офіс 1

р. Київ, м. Позняки (Лівий берег) вул. Княжий Затон 2/30.